Diskuze je zablokována. Už zas?

25. listopadu 2008 v 18:39 | Jana Šimonová |  Společnost, gender, rasizmus

Jestliže jste si dovolili něco poznamenat k pouze a výhradně cikánskému etniku, pak vyvoláte emoce u příslušníku tohoto zvlášť emotivního etnika, a pokud je nasazen procikánský agent, zablokuje vám diskuzi. Já se ptám, proč tomu tak je, když na příklad poznámky stejného kalibru o asijském etniku k takovým zásahům nevede.

Abych pravdu řekla, ptám se sama sebe, protože ani aktivisté, ani běžní příslušníci cikánského etnika nejsou zvyklí na nějaké sáhodlouhé dialogy. Buď udělají bum prásk, nebo prostě vypnou dialog. V tom případě už jim ovšem nemůžete vzkázat, že ten, kdo má argumenty, může jimi napadnout ty argumenty, které se mu nelíbí, kdežto ten, kdo argumenty nemá, napadne autora. Říká se to ještě jednoduše a výstižně: "Chytrý napadne argumenty, blbec jejich autora".

Co mně především vadí na vypínání diskuzí na téma Cikáni a my, respektive my a Cikání, je to, že není dána šance obhájcům chování příslušníků cikánského etnika k tomu, aby rozvinula diskuzi, položila své argumenty a drzé poznámky bílých rozmetala na tisíce marných štěků.

Byl by to jistě krok správným směrem, protože dokud diskuze mezi Cikány a námi, respektive námi a Cikány bude blokována a nebude vedena vyváženě, dokud nebude dán prostor obhájcům chování cikánského etnika k tomu, aby bílé utloukli svými argumenty, bude i ve společnosti situace, jaká zatím je. Totiž situace je zablokována, tedy zatím. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aretta Aretta | 16. ledna 2011 v 22:12 | Reagovat

Jo!

2 Tinka Tinka | 22. srpna 2012 v 11:13 | Reagovat

No jo vy cikánský etniko...taky bych chtěla mít tolik času, abych mohla na blog psát takový kraviny...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama