Staré pravdy v novém hávu

26. listopadu 2008 v 21:09 | Jana Šimonová |  Vtípky, básničky a jiné zábavky
Abychom se správně pochopili, připojuji pod každou pravdou kratičké vysvětlení, jak to vidím já.


Lež má krátké nohy,
a proto dobrou stabilitu
Nejprve děti učíme nelhat, pak je učíme lhát. Není sporu o tom, že milosrdná lež je stokrát lepší než syrová a surová pravda. Pravda vyslovená v pravý čas vás může připravit o vše. Když ale budete mistrně lhát, dopracujete se hóóódně vysoko. Dbejte ale na to, aby vaše slova a vaše ruce byly křišťálově čisté, tak čisté, že křišťálovější a čistější už být nemohou.


Kdo druhému jámu kopá,
asi pracuje na jeho stavbě
A kdo kopá v bystrém tempu a odsejpá mu to, bude asi Ukrajinec. Kdo stojí, špekuluje, opírá se o lopatu a medituje o zlatých českých ručičkách, bude asi Čech. Když to bude chytrý Čech, bude sedět v hospodě, zatímco Ukrajinec bude kopat za sebe i za něho.


S poctivostí nejdál dojdeš,
dost se nachodíš a prd seženeš
Tak podívejte se: buď budete obcházet ty správné lidi s úplatky, nebo si s tou svojí poctivostí můžete víte co. A ty jahody, co jste si právě přinesli z trhu, ty si radši nepřevažujte, pro klid duše. Ano?


Tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu,
až se z toho rozjede byznys s Ondrášovkou v PET lahvích
Kdo by dnes chodil se džbánem pro vodu, když mu voda teče doma z vodovodu, a to nejméně z jednoho do dřezu, z druhého do umývadla a z třetího do vany? Nemohu říci, že nikdo, anžto mnozí lidi kupují točenou vodu v PET láhvích a vyhazují peníze i čas za něco, co teče z vodovodu a je denně kontrolováno, jestli vyhovuje normám. Neumím to vysvětlit jinak než tak, že se obětují pro byznys bližního svého.


Líná huba,
holé pozadí - a nafurt
Znám lidi vysloveně líné, na ruce, na hlavu, třeba i na oboje zároveň, a přesto se mají jako prasata v žitě. Na druhé straně znám lidi vysloveně pilné na ruce i na hlavu, ale protože svoji příležitost nakonec vždy nějak promlčí, jsou v podstatě na suchu. O holé pozadí tedy úplně nejde, ale to "být na suchu" je dost blízko. Přišla jsem na to, že důležité je umět otevřít hubu v pravý čas. Čtete správně, ne "otevřít pusu", to nechejte kojencům, ani "otevřít zobák", to zase nechejte ptáčkům - holátkům, myslím "otevřít hubu". Jestli nerozumíte termínu, tak nezbývá, než abyste se s důvěrou obrátili na odboráře, případně od nich něco odkoukali.


Kdo se moc ptá,
bude asi novinář
Tohle nemusí platit vždy. Další nepovedené klony, a možná i dost nebezpečnější, jsou "Kdo se moc ptá, bude asi špion", "Kdo se moc ptá, bude asi pěkná drbna", Kdo se moc ptá, vám chce ukrást know-how". Tady vidíte, že novináři, podle pana Zemana hyeny, jsou hyeny plyšové. Daleko nebezpečnější hyeny můžete potkat před svým prahem, při vynášení odpadků, i cestou do práce nebo z práce.


Jablko nepadá,
mléko nepadá, pečivo nepadá, jízdné nepadá, všechny ceny rostou
Tak to jsme vyjmenovali, co nepadá. Proti tomu padají sazby (bankovní), kurzy (burzovní), brady (podílníků podílových fondů), ještě by se něco našlo. Výborné je, že všechno souvisí se vším, ani my v tom nejsme sami. A hlavně "jednou jsi dole, jindy nahoře" stále platí.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama