Zaorálkovy úvahy hodné zaorání

26. listopadu 2008 v 21:32 | Jana Šimonová |  Politika


V kraji Moravskoslezském jsme měli jednoho z nejdůvěryhodnějších a všeobecně respektovaného hejtmana. Sesadil ho muž s minulostí, kdy se pod ním zakývala židle, muž, který důvěryhodnosti zrovna moc nepožívá a odborností zůstal někde ve třetí lize. Za tohle neštěstí si můžeme sami, protože jsme volili, jak jsme volili.


Jako druhá sprška přichází zpráva o spolčení ČSSD s KSČM v krajském zastupitelstvu. O mnohých členech ČSSD je známo, že kdysi zkoušeli pacičkovat o přijetí do KSČ, ale neuspěli, protože i komouši se obávali jejich tahu na branku stran boje o pozice, moc a vlastní požitky. Teď ale bude válečná sekera zakopána, naopak bude vykouřena dýmka míru. Z dýmky se line oranžová clona, která zamlžila usnesení ČSSD z roku 1995 o zákazu spolupráce s komunisty na centrální úrovni. Právě toto usnesení a hlavně vůle je dodržovat od té doby neustále štěpila členskou základnu ČSSD na dva tábory, které se mezi sebou vzájemně usměrňovaly v tom, jaká spolupráce s komunisty se ještě snese a jaká už je přespříliš. Teď je shoda. S komunistickou stranou na věčné časy a nikdy jinak, říká tak nějak přibližně pan Zaorálek. Přesně se vyjádřil takto: "Nevidím žádné ohrožení v tom, když se spojíme s komunisty kvůli výstavbě silnic třetí kategorie a opravám škol."


Zaorálek zároveň konstatoval, že ČSSD ve sněmovně při schvalování trestního zákona nepodpoří paragraf, který označuje komunistický režim jako zločinný. "Odmítneme to bez váhání, ideologizace do zákona nepatří," zdůraznil Zaorálek. Odsoudil také iniciativu Senátu na zrušení KSČM.


Tohle jednání mi připomíná jeden povedený vtip o Ostravě:


V jedné pražské prodejně Tesco oslovil zákazník mladého prodavače a strkal mu pod nos jedno zmrazené kuře: "Pane, chtěl bych půlku tohoto kuřete." Mladý prodavač popadl kuře a vyrazil za šéfem oddělení: "Pane, nějaký magor chce půlku tohoto kuřete." Vtom si všiml, že protivný zákazník mu stojí v patách, tak hned pohotově dodal: "A tenhle milý pán si chce koupit tu druhou půlku." Vedoucí oddělení nechal tedy kuře rozpůlit a půlku prodat zákazníkovi. Po směně si zavolal mladého prodavače a ptal se ho, odkud je, kdo je, jak žije, že je takový šikovný a pohotový. Prodavač vyprávěl, že je z Ostravy, ale že se mu tam nelíbilo, protože tam žijí jen samé kur.. a havíři. Vedoucí se podivil: "Opravdu? Z Ostravy pochází i moje žena. Nic neříkala." Nato prodavač pohotově: "A na kterém dole fárala?"


Když se vrátím zpět k panu Zaorálkovi, vím jistě, že na žádném dole nefáral. Není sám. V 65-tičlenném zastupitelstvu zasedne 31 socialistů s 11 komunisty bok po boku, mozek vedle mozku. V dnešní době tohle provést je vrchol arogance, ignorance a pohrdání všemi včetně jejich potomstva, co byli stíháni komunistickým režimem. Dnes! Kdy se konečně společnost začíná pomalounku a váhavě snažit o odškodnění obětí komunizmu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama