Cenu Džamily Stehlíkové pro rok 2008 získává … Václav Jehlička, jupíííí

14. prosince 2008 v 0:22 | Jana Šimonová |  Politika


Ale ne, zase kecám, jako obvykle. Ale kdyby se udělovala cena Džamily Stehlíkové, jako že by po sérii jejích netradičních nápadů mohla, pak by ji mohl získat pan ministr kultury Václav Jehlička za návrh uzákonit doživotní manželství. Navrhuje, aby se snoubenci, kteří se předem smluvně dohodnou vstoupit do manželství na celý život, dobrovolně vzdali možnosti později se rozvést jako jiné, poněkud předvídatelnější páry.


Zprvu jsem nemohla uvěřit, že pan ministr chtěl tuto specialitu zakomponovat do občanského zákoníku, nikoli trestního, jak mě v prvním okamžiku napadlo zároveň s myšlenkou, že hloupost má být po zásluze potrestána. Myslím, že by takový ztřeštěný nápad patřil opravdu spíše do zákoníku trestního. V trestním zákoníku by to ale asi nestrávil pan ministr Pospíšil, protože on chce novým trestním zákoníkem chránit život člověka. Tenhle nápad právě naopak spíše život po letech soužití nenáviděného partnera doslova ohrožuje, přinejmenším psychosomatickými potížemi, v horším případě domácím násilím, v nejhorším pak vraždou.


Cenu paní Džamily Stehlíkové bych zavedla do praxe už pro tyto její nejlepší návrhy:Limonády, džusy a vincentka nechť jsou levnější než alkohol, a to i ten nejlevnější,a na láhvi s alkoholem bude přes vinětu a etiketu, která někdy přece jen pěkně až umělecky prezentuje známou značku vína, umělecký dojem zkazit přetiskem s varovným textem, že alkohol škodí zdraví,udělení vlastnímu dítěti jedné výchovné namísto zdlouhavých řečí trestat,šestnáctiletá trdla, která si ještě ani nezkusila nic vyřídit na úřadech a jsou zcela závislá na rodičích, obdařit volebním právem,těhotné ženy, i když jsou těhotné pár dní a nic na nich není patrno, zřejmě právě proto viditelně označit,páru gayů dovolit svěřit do výchovy třeba i kojence,čert ví jakým mechanizmem zajistit splnění kvóty 30% žen ve vedoucích pozicích.Výčet doplněn o nápad pana Jehličky uzákonit "manželství natvrdo" se mi zdá jako vystřižený z nějaké knihy Jerome Klapky Jerome, nebo Stefana Leacocka, nebo jako by to bylo ofláknuté z Veškéřáka - ale vědecky, nebo … já se to bojím napsat … nebo to ministři navrhují … nenapíšu to …

… po dvou třech čtyřech pěti becherovkách?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama