Jak daleko je od oranžové k červené

14. prosince 2008 v 13:50 | Jana Šimonová |  Politikaaneb Po druhé do stejné břečky


Žlutá jako slunce, oranžová jako pomeranč, červená jako pionýrský šátek. Je to, jako by se k žluté barvě přilévala červená, ještě více a ještě více, až je všude jen červená. Vyvěste fangle na tingltangle, mávejte pionýrskými šátky a třepetalkami, oranžová rudne den ze dne stále více, staré časy a pořádky se navrací, pamětníci skáčou vzteky a mladí nepamětníci se jim diví, prý co je na tom, vždyť demokracie zvítězila. Mladým nadšencům by měl někdo vysvětlit, že diktatura proletariátu nebyla demokracií, neboť byla diktaturou, a že příslušníci tzv. proletariátu prd věděli o tom, jak si debužírují rudí soudruzi na uheráku, kaviáru a kvalitním alkoholu, zatímco oni žužlali rohlík, máznutý margarínem, a zapíjeli sodovkou barvy žluté nebo červené. Pracující inteligence své vzdělání nabyla mixem píle, talentu, nadání a odříkání, zatímco soudruzi si vymysleli titul RSDr., který nabývali veselým stranickým kamarádšoftem, takže titul budil akorát tak úsměv na tváři vzdělaných lidí a přiřkli mu trefný název, který definuje obsah nade vše přesně, rozhodnutím strany doktor.


Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Tak do řeky třeba ne, uznávám, ale do stejné břečky spadneš po druhé, ani nevíš jak, dodala bych. Možná to bude ale tím, že většina národa se dala opít rohlíkem a zatímco jí ještě v uších zvonilo cinkání klíči, neslyšela, jak se za jejími zády domlouvá pakt o neútočení mezi na jednom břehu řeky dějin novým vedením státu, reprezentovaným prezidentem Havlem, a na druhém břehu komunisty a nositeli státních tajných informací, které měly zajistit bezpečnost vedoucí straně a členům odstupující vlády. Něco za něco, nic za nic, to je složitá domluva, proto se ta sametová revoluce trošku protáhla a dal se čas, aby si nositelé tajných informací zvládli vybudovat zázemí a sestěhovat si tam "masíčko z králičí farmy". Uřvaným klaunům z ulice pak naházeli prázdné kožky z králíků - tu máte, zadavte se. Zatímco jsme se my dezorientovaní bili o kožky z králíků, ti zorientovaní si rozdělili vše, co mělo nějakou cenu a převedli si to do soukromého sektoru, podle dohody tomu to a tomu ono se spravedlivě podělili podle zásluh. Zalehli do zákopů a vyčkali na den, kdy se rudá záře opět rozlije po kraji. Dokládá to krátká věta Sedm ze třinácti nových hejtmanů za ČSSD bylo kdysi v KSČ, kterou rozvinul Adam. B. Bartoš na idnes.cz


Mnozí nezorientovaní dodnes nepochopili, že v kožkách králíci nebyli a nejsou, a bijí se zbytečně o nic. Mnozí nezorientovaní dodnes nepochopili, že široké spektrum politických stran vzniklo proto, že rudí byli zvyklí vládnout, svého zvyku se nechtěli vzdát, leč koryt bylo málo, protože v jediné straně je jediný předseda, takže více předsedů potřebuje více stran, přinese to více koryt a nezorientované to zmate ještě lépe. Mnozí nezorientovaní se začínají orientovat a zjišťují, že do ČSSD (a nejen tam) se zašili komunisti, kteří nebyli tak upřímně naivní jako třeba pro mě nepochopitelná Jiřina Švorcová, že by baštili stranické zásady i s chlupy a ochotně se nechali za svou zásadovost vysmát. Komu jde o jediné - být u moci za každou cenu - tomu se převlékají kabáty lehce. Mnozí nezorientovaní se začínají orientovat a zjišťují, že u moci je stejná garnitura jako před rokem 1989, ale privatizací se vypařil státní majetek do soukromých rukou, které jako na potvoru se drží za ruce s toutéž garniturou, co byla u moci před listopadem 1989 a je u moci opět, legálně či nelegálně, třeba i kontroverzně. Mnozí nezorientovaní se začínají orientovat a svítá jim, že ta startovní čára, jak říkal profesor Klaus, pro všechny stejná, byla pro vybrané z tehdejší a nynější garnitury úplně jinde než pro běžné lidi z ulice tehdy i dnes.


Tak právě padáme po druhé do stejné břečky. Otázkou je, kdy a v jakém stavu z ní vybředneme. Můžeme se navzájem osočovat, že jsme špatně volili, ale ti zorientovaní už vědí, že každá demagogie má své instrumenty, jak masy vyvoláním stádového efektu vmanévrovat do ohrady. No, a ti dva tři čtyři, co se vysmeknou, ty se nechají na mrazu a vyhladovět, však oni vyměknou a do ohrady dolezou sami. A když budou moc zpupní a nedolezou, stádo po nich ani nevzdechne a dějiny si jich nevšimnou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vláďa Vláďa | E-mail | 14. prosince 2008 v 19:49 | Reagovat

Jani, že jsme v tom až po krk vím já, víte to vy, ví to všichni lidi. Ale co s tím, CO S TÍM? Winston Churchil řekl:

"Kapitalismu je vlastní jedna vada: nerovnoměrné rozdělení bohatství. Socialismu je vlastní naproti tomu jedna ctnost: rovnoměrné rozdělení bídy."

A teď co je lepší: TO nebo ONO. Myslím, že i přes tu břečku až po krk je lepší ten blbej kapitalismus. Měli bychom si totiž uvědomit, že nebýt krvavého a nesmyslného pokusu  s tzv. komunismem (gulagy atd. atd.), tak jsme TOTO dnes neřešili.* A ti, kdo jsou za TO zodpovědní, jsou zase u vesla a u plných žlabů. Co s tím, CO S TÍM?  To je ta správná otázka. Jak to je, to víme všichni, ale CO S TOU SRANDĚROU? Obávám se, že tento prenatální vývoj byl a je asi nevyhnutelný, a že velkou chybou bylo mj. zejména to, že tu nebyly pevné mantinely. Ale to také všichni víme, tak zkusme to jinak: Zkusme slohový úkol (případně semestrální práci, aby z toho nebyla kočičina) na téma JAK BUDEME VYPADAT MY A EVROPA ZA  50 LET.  Vyhodnocení provedeme 14. 12. 2058 třeba u Fleků (Flekové snad nezaniknou). Tak si to napište, ať o to nepřijdete. Bude to zajímavé!!!  Vítězná práce bude oceněna metrem flekovských piv!

Ještě mi napadlo Švorcová versus chilialisté a adamité (nazí), Koniáš - a kdo byl ještě takový? Napadla mi i Jana z Arcu, ale abych si osvěžil paměť, nalistoval jsem si na webu Johanku..... a  "... Johanka z Arku byla upálena zaživa ve věku 19 let. ... Mezi tisíci obět‘mi inkvizice je Jana z Arku ...... " http://ireferaty.lidovky.cz:

"Johanka byla i přesto odsouzena za kacířství, žalobu samozřejmě kategoricky odmítla ale nebylo ji to nic platné a Jana byla 23. května 1431 rok po svém zajetí odsouzena. Církev se ji rozhodla vyobcovat z církve a upálit.

A tak byla Jana na náměstí v Rouenu přivezena v potupné káře a doprovodu stráže poté byla přivázána ke hranici která byla pečlivě připravena a byla strašlivá svou výškou."

V Rouenu je vyznačeno místo, kde stála hranice, byl jsem tam. Člověku MRAZÍ v zádech  i po 577ti létech (stejně jako ve Velkých Losinách na místě, kde se odsouzení loučili před upálením).  Církev měla být také již dávno obžalována a odsouzena (i za křižácké války atd.), stejně jako komunismus a další neřádi.  A vidíte, je to stále o jednom a tomtéž: Velké zlo není důsledně potrestáno. A jsme zase u začátku té naší české břečky a u toho, proč jsme v ní až po uši. Je to začarovaný kruh. A jedinec s tím nehne. (Hus, Komenský, ...)

Tak hlavně nezapomeňte být u těch Fleků včas, tam to dořešíme. Třeba už bude lépe a lecos bude objasněno.

*Líbí se mi "Soudruzi": My jsme vás do té břečky dostali, ale dejte nám důvěru a my vás z ní vyvedeme!"  Zlatý voči!!!  Při Leninově pleši, to vám tedy opravdu nevěříme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama