Po čem je nejhorší opice

16. prosince 2008 v 6:25 | Jana Šimonová |  Politika


Jaká opice je nejhorší? Ta politická, přece.


Nemyslím opici zvíře, ale opici jakožto poopilecký stav, kocovinu, mezidobí mezi stavem opojení a stavem vystřízlivění. Stav opojení je příjemný, stav vystřízlivění je takový normální. Opice může být nervy i tělo drásající. Jednak každý jedinec zvládá opici po svém, jednak záleží na tom, po čem opice je. Opice po opojení politickou mocí je zaručeně nejhorší.

A to hned z několika důvodů.


Jednak politickou mocí opájející se jedinec šlape po hřbetech lidí kolem sebe, vzhlíží vysoko a nepočítá s tím, že by se snad někdy vracel dolů. Nicméně jednou k návratu dolů dojde, přičemž tvrdost dopadu bývá exponenciální funkcí výše došplhání. Celá cesta dolů může časově trvat různě, každý jedinec ji zvládá po svém, zkrátka opice. Stav opice trvá ještě nějakou dobu po tvrdém dopadu. Zahrnuje čas vylizování ran a dorůstání odřené kůže.


Dalším důvodem je zlomyslnost okolí, bývalých přátel, z nichž si politicky opájející se člověk netakticky udělal nepřátele svým pohrdáním a ignorováním jejich existence v době, kdy mu v cestě vzhůru zacláněli, překáželi, nevyhovovali.


Útočnou a kousavou sílu opice umocňuje i ten fakt, že na cestě dolů politicky opilý a nyní padající člověk potkává jen tyto své nové nepřátele, kdežto po nových při cestě vzhůru získaných přátelích, jako by se zem slehla. Nyní totiž oni pohrdají svým padajícím kolegou a ignorují jeho existenci v hrůze, aby je snad nestrhl s sebou na své cestě jediným směrem, totiž dolů. Potká-li někoho z nich cestou dolů s podanou rukou, pak obvykle volání "bratři držme se, jedem s kopce" je pouze skandování do prázdna na stále pokračující cestě dolů všech kolegiálně držících se za ruce.

☼ ☼ ☼

Kdypak asi vystřízliví pan Paroubek? Zatím je ve fázi dobré nálady a touhy zaníceně a s doprovodnými rozmáchlými gesty přednášet svému okolí, jaký on je chlapík, že nad něho v celém světě není. Po této fázi opojení obvykle přichází druhá fáze, padání drobných předmětů, pak třetí, padání celého těla. Pak ta opice. Těším se převelice. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krejčí krejčí | E-mail | 4. ledna 2009 v 16:18 | Reagovat

Děkuji. Napsala jste to výborně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama