Babyboom a bum bum bum do hlavy naivním maminkám

29. března 2009 v 16:05 | Jana Šimonová |  Společnost, gender, rasizmus


Vážené potencionální matky, nenechte si sliby současné vládní garnitury napříč politickým spektrem dělat klíny do hlavy, také bum bum bum do hlavy a také nakukávat, že vaše dnes narozené děti vás budou živit, až vám bude 60, 70, nebo snad 80 let, kdy vám bude dovoleno odebrat se do důchodu, jinak také na zaslouženou penzi. Nejprve si budete muset na tu penzi vydělat. Jenže? Kdy si budete vydělávat při mateřských povinnostech? A kromě toho v současné době nevyděláváte na důchody svých rodičů, pročež oni spotřebují i důchody plánované pro vás.

Vážené potencionální matky, jako mamina už odrostlého dítěte vám sděluji toto:

Za dob, kdy mému dítěti ještě nebyly tři roky, mi zemřeli oba rodiče a můj manžel odchvátal ke své mamince, takže jsem zůstala sama a bez finančních prostředků, protože tehdy se rodičovská nevyplácela déle než asi 2 měsíce. Ve věku tří let dítěte jsem švihala do zaměstnání, ale bohužel jsem v městské čtvrti, kde jsem bydlela nesehnala jesle. Paní z obecního úřadu, kam rajon spadal, mě poslala do háje, prý ať fagana strčím starým rodičům a neotravuji státní orgány se svými hloupými nápady. Dítě jsem si nechala hlídat soukromě za svoje peníze u paní v místě svého pracoviště. Až jsem sehnala jesle v místě svého pracoviště, změnila jsem zaměstnání, takže jsem jezdila z domova 50 minut do jeslí, pak 30 minut časová ztráta, pak 50 minut do zaměstnání. Zpátky časově totéž. Nato mi vynadala dětská lékařka, že dítě takovým režimem huntuji. Huntovala jsem sice i sebe, ale já i dítě jsem se šťastně dožili doby, kdy maturuje a nejspíš úspěšně zkusí přijímačky na vysokou, leč já jsem bez zaměstnání, pokud si neseženu nějaké "štěky" na dohodu, a jeho táta je v důchodu. Ostatně já bych za pár let šla do důchodu také, kdyby důchodový věk naše vláda neodsunula zrovna pro naši generaci, která makala i o prázdninách při studiu a po studiu okamžitě začala zařezávat, protože nějaké úkryty na pracovním úřadě nikoho ani nenapadly, tudíž moje generace si s přehledem odpracovala ve 42,5 hodiny týdenním režimu přes 30 let a dnes může ještě deset či patnáct let hrát šašky pro úředníky na pracáku, kteří si myslí, že tisknutím doporučenek plní svoji společenskou povinnost a poctivě a hlavně účelně si vydělávají na svůj denní chléb dnes a na svůj důchod později. Těm úředníkům z pracáku, kteří chápou, jak je nesmyslné, hloupé, ponižující a neúčelné za současného zúžení trhu práce posílat nadpadesátníky s doporučenkami tu i onde, když se tolik nositelů pracovního nadšení a mladé a divoké krve plouží bez práce a k práci mnohdy ani nepřičichlo, se omlouvám.

Vážené potencionální matky, tohle je jen jedno z mnoha vyprávění, které můžete slyšet. Zařiďte se podle nich a také podle vlastního uvážení, které vám napovídá, jestli po mateřské dovolené seženete vůbec nějaké zaměstnání, jestli vaše dítě bude z domova mít návyky na pracovní režim a pevný řád a jestli i ono si později zaměstnání sežene. Pokud odchodem na mateřskou dovolenou oddalujete svůj vlastní pád do sociální sítě nezaměstnaných, pak vězte, že následný pád i s vaší rodinkou vás bude pořádně bolet. Každá síť má jistou pevnost, takže když do ní hodíte z příliš velké výšky příliš velký balík, protrhne se a vysype se z ní a tvrdě dopadne vše, co se v ní do té doby bezpečně pohupovalo. Ostatně, zkuste si doma zamést nepořádek pod koberec a za rok se tam podívejte, jestli se uklidil, nebo rozmnožil. Jestli si myslíte, že vás i děti bude živit váš manžel, tak se s takovým uvažováním běžte léčit, nebo se odstěhujte do civilizovaných zemí někde na západě od našich hranic.

Vážené potencionální matky, vím, že tolik pesimistických řádků bych měla vyvážit několika optimistickými. Až mě něco optimistického k věci napadne, určitě to napíšu. Každopádně si ráda přečtu optimistické diskuzní příspěvky a tak přijdu na optimističtější myšlenky k současnému babyboomu v ČR v režii současné vládní garnitury.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Samer Samer | E-mail | Web | 26. března 2012 v 14:40 | Reagovat

Já chci taky takovej bloooog:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama