Český volič je v pasti

20. března 2009 v 12:27 | Jana Šimonová |  Politika


"Chceme svrhnout vládu, protože nelze tolerovat věci, které vyšly na povrch," říká pro Deník předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Uznávám, že páně Paroubka nápad je skvělý. Je stejně skvělý, jako když se rozhodnu, že tyhle boty do sněhu jsou na starou belu, protože kloužou a promáčejí se, a tedy je vyhodím. Jenže … jenže nemám jiné. A nejen že nemám, ale ani nejsou k mání. To je prekérní situace, kterou zná mnoho lidí, i když ne všichni. Rozhodně ale všichni potenciální voliči v ČR cítí, že se nějak nedostává neposkvrněných duší, které by bylo lze zvolit do vlády, aniž by hrozilo, že dříve či později vyplyne těsná a těsnější vazba ve vládě usalašených duší na podsvětí, nebo alespoň nějaké ty techtle mechtle na dovolené s výbornými rodinnými příslušníky, kteří jako na potvoru patří rovnou do zmíněného podsvětí.

Možná pan Paroubek poněkud pozapomněl na svoje přátele Kočkovy a Ďurička a rád poukáže na to, že pan Langer zadal velkou a slibnou státní zakázku firmě, kterou způli vlastní Jan Kočka, podezíraný z vazeb na pana Korpljakova, obávaného ruského kontroverzního podnikatele, který nezná skrupulí, ni slitování se slabšími kontroverzními podnikateli. Český volič ale přece jen větří, že zřejmě kontroverzní podnikatelské podsvětí má v hrsti nejen všechny politiky, kteří něco znamenají, ale má i dostatečný balík peněz, za který si koupí, kohokoliv bude chtít, a má i silný vliv na právní systém, který si ohne po svém, kdykoliv to bude potřeba, a tak se kauzy budou otevírat a uzavírat podle toho, kdo koho drží v hrsti, nikoli podle toho, aby si paní Spravedlnost s váhami v ruce nemusela zakrývat oči, srovnala váhy a dokázala směle pohlédnout do očí komukoliv z nás.

Český volič se dnes upřímně a na stoprocentní úvazek bojí, že napříč politickým spektrem vládne bezpráví, korupce a protlačování zájmů nejsilnějších a nejbohatších skupin, působících v ekonomické a finanční sféře na území ČR. Není podstatné, jestli je budeme nazývat modré straky, modří ptáci, oranžády, komanči, mafiáni, kontroverzní podnikatelé, gangy toho či onoho. Není ani podstatné, jestli jakožto fackovacího panáka tyhle skupiny veřejnosti nastrčí Dalíka, Havlíka, Šavlíka, či Permoníka. Jde o to, že se neblýská na lepší časy, a zároveň, že český volič se cítí být oblafnut, obklíčen a vlákán do pasti, z níž není cesty ven.

Nač se snažit prokousat se pastí, podhrabat se, přeskočit, vyskočit, uprchnout? Co by si chudák český volič počal venku? Vždyť by nevěděl, kterým směrem se má vydat, kde získat kus žvance a kde se zabydlet a hlavně nedokázal by si vládnout sám. Proto je český volič v pasti, a to na dočasno až nekonečno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krejčí krejčí | E-mail | 22. března 2009 v 18:56 | Reagovat

Souhlasím, ale nejít k volbám nic neřeší. Je potřeba jít k volbám a vybrat si to nejméně špatnou z volitelných špatných stran. Rozhodně nedávat hlas pidistraně, která nemá naději se do sněmovny dostat. Vím, že je to těžké si vybrat, ale já už po skončeném sjezdu ČSSD vím, že tato strana to nebude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama