Pan Landovský jako za starých dobrých totalitních časů

23. března 2009 v 12:28 | Jana Šimonová |  Kratičké poznámky pro tuto chvíli

Nedisciplinovaný občan, slovní hulvát, výborný komik, který z nevýznamné role a krátkého štěku udělá spolehlivě show, nedrží se scénáře, zato improvizuje tak, že i ostatní herci na place na to někdy koukají napůl pobaveně a napůl zděšeně.

Tak se mi jevil výstup, ke kterému ho vyprovokoval redaktor Krpáč, kterého si snad tímto konečně národ zapamatuje. Tedy, já asi ne, protože už si opět neumím vybavit jeho mimiku, ani intonaci, gesta, témata, o kterých točí, zprávičky, ani ten ksicht. Na druhé straně pan Landovský mě pobavil jako obvykle, a nejen to. Pobavilo mě i to, že opět jako za starých dobrých totalitních časů měl problémy s policajty. Sarého psa, dnes asi sedmdesátiletého, holt nové kousky nenaučíš. Kdyby Landovský nebyl Landovský, neměl Martin Krpáč a jeho kameraman co točit. Každý jiný by totiž poté,co by nafoukal 0,2 promile alkoholu, začal vzpomínat na léky, které bere, a po hodinové diskuzi by se nechal odvézt k odběru krve, jak by později vyplynulo, na náklady Policie, protože zbytkový alkohol nebo vliv léku by vyšuměl. Ale pan Landovský uspořádal show, že ani policajti nevěděli, jestli je střízliv nebo ne a jak se mají správně zachovat, když kamera běží a reflektor svítí, ale řeč se vede jaksi o ničem.


Mimochodem, v mnoha státech světa se taková míra alkoholu v krvi toleruje. Jednak proto, že by se později špatně prokazovala krevním testem, jednak proto, že to opravdu může být vliv léků - a kdo se v tom má vyznat, jednak proto, že nelze soudit, že člověk je při takové míře alkoholu v krvi otupen a zneschopněn chovat se stejně dobře jako za totální střízlivosti.

Pane Krpáči, možná jste si nevšiml, že jste neférově, podpásově a zbytečně provokoval starého člověka, navíc v místech, kde se dá přemístit buď pěšky nebo autem. Kdybyste byl formát, naložil byste pana Landovského do auta a dopravil těch pár set metrů do jeho chalupy. Váš kameraman mohl za vámi přijet vašim autem. Poplkali byste a možná byste natočili něco daleko zajímavějšího a vy byste navázal kamarádšoft s někým, koho na rozdíl od vás, národ zná a při všech jeho lidských poklescích ho má rád. Ale i tak: díky za to, že jste nám ukázal Landovského v tradiční pohodě, v dobře známé cholerické náladě a těšícího se dobrému zdraví a kondici. Jestli jste tímto počinem chtěl pana Landovského urazit a zesměšnit, pak se vám to asi nepodařilo, protože jste narazil na člověka, který se jen tak nedá a dokázal vzdorovat i totalistické mašinérii, o které vy nemáte ani páru.

Ještě jeden vtip pro zlepšení nálady:

Policajt pozoruje chlapa, jak se z hospody potácí k autu a hle, šťourá klíčkem v zámku. Tak jde k němu a domlouvá mu: "Člověče, není vám to blbý v tomhle stavu lézt za volant? To chcete jet autem, když jste tak opilý, že sotva trefíte klíčkem do zámku a nohy vás pořádně nenesou?" Chlap začně kňourat: "Pane policajt, já musím autem, já si totiž na kole když jedu v takovém stavu, vždycky moc natluču."

Poznámka 1: Tento blog napsala totální a protivná abstinentka.
Poznmka 2: Řidiči nelezte za volant pod vlivem! Copak vám nestačí, že chlastají ostatní účastníci silničního provozu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krejčí krejčí | E-mail | 24. března 2009 v 23:01 | Reagovat

Výborně paní Jano, díky za hezké čtení. Po tom fiasku ve sněmovně jsem to potřeboval. Jenom mě zajímá, kolik dostali policajti za pozvání TV NOVA k této "kontrole".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama