Nekonečné odhánění od koryt

5. dubna 2009 v 19:30 | Jana Šimonová |  Politika


Chlap s gulami je bit ze všech stran, a to nejen světových, ale i politických. To samo o sobě vypadá jako slušný paradox. Tento paradox umocňuje navíc ten fakt, že to Mirek Topolánek schytává zrovna v době, kdy se jako předseda EU předvedl nečekaně dobře, a to nejen proslovy nikoli bezmyšlenkovými, ale dokonce i činy v době uzavřených kohoutků s plynem z Ruska přes Ukrajinu, které vedly k dohodě a obnovení dodávek.

Pro mne osobně je velkým překvapením, že se Mirek Topolánek staví na zadní proti své politické straně, bývalému spolustraníkovi Klausovi i shluku sršňů vtělených do Paroubka. Má tedy asi dost nepřátel. Také mne překvapilo, jaké výrazné obrysy dokázal získat někdo tak nevýrazný, s přišitým přízviskem Tupý Topol, které mu uštědřil Klaus ve slavné SMS-ce, zachycené zvědavým novinářem na foťák mobilu.

Dny Topolánka ve vládě jsou sečteny. Ještě si na něm zgustne Paroubek. Přeje si totiž vychutnat, jak Topolánek jmenuje předsedu vlády podle Paroubkova diktátu. To je marné, nedůvěra vládě trvá už delší dobu a Paroubek na pátý pokus konečně Topolánka s jeho ministry sejmul. Bohužel však nastává doba, kdy se budeme muset vyrovnat s nedůvěrou k jiné vládě, nehledě na to, zda úředníků či odborníků, k vládě v níž polovina ministrů má pocházet z Paroubkovy stáje.

Na politický folklór vyslovování nedůvěry stávající vládě a ministrům už jsme si docela zvykli. Kdyby stále neválčili modří, oranžoví, červení, zelení a ti jedni bezbarevní, skoro černí, mezi sebou o koryta, klidně bychom vystačili s jednou vládou i sto let. Jenže věci se mají tak, jak se mají, proto odhánění od koryt pokračuje a tvoří se řady nových adeptů na čvachtání u koryt, než i oni budou odehnáni.

Kolotoč odhánění od koryt se točí rychleji a rychleji, protože krize buší vyhublým pařátem na vrata a hrozí vysychání pravidelné dodávky do koryt. Až budou koryta beznadějně prázdná, nebude třeba hlásat nedůvěru vládě, ostatně je dost dobře možné, že v době největšího hladu a beznaděje konečně budeme mít vládu odborníků a bojovníků, kterým o prázdná koryta nepůjde a jímž budeme proto moci důvěřovat, že přicházejí dělat politiku pro lidi a ne politiku pro svůj vlastní prospěch.

Vůbec se mi nechce spadnout tak hluboko, že i nejvýše položená koryta budou prázdná, nechce a nechce, ale vypadá to, že jinak to nepůjde a nepůjde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *|Maggishek|* *|Maggishek|* | Web | 6. ledna 2010 v 18:19 | Reagovat

pěkný blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama