Stane se pan Jiří Paroubek obyčejným člověkem?

7. července 2010 v 19:06 | Jana Šimonová |  Politika


Kde jsou ty časy, kdy pan Jiří Paroubek hřímal silným hlasem za doprovodu odhodlaných rozmáchlých gest svých pevných rukou, jak bude prosazovat zákony této země proti všem, třeba i s komunisty a třeba i s Marťany, kdyby spadli na Zemi? Marťani sice nespadli na Zem ani na zem, ale pan Jiří Paroubek zřejmě ze svých bohorovných výšin spadne. Zatím se úspěšně tají, kam až spadne, ale jisté je, že se řítí vstříc své druhé šanci. Zatím to vypadá na šanci prožít šťastný a spokojený život obyčejného občana se svou druhou, výjimečnou ženou, oproti té první tolik sečtělou a výmluvnou, až mnohdy zraky i sluchy přecházejí.

Pan Jiří Paroubek, sotva po vyhraných prohraných volbách zmítán emocemi neuváženě dal svůj post předsedy ČSSD v plén, začal pochybovat a litovat, že tak neuváženě odběhl od korýtka, aniž by si nejprve přichystal a naplnil jiné. Začal tedy bojovat o post předsedy sněmovny. Bojoval sice udatně, ale osamoceně, a tak mu nebylo dopřáno usednout v jejím čele. Sebral tedy své zbraně a vyhlásil, že vlastně míří do světa jako byznysmen. Byznys ale na něj nečekal, a tak nebylo pro něj místečko, kde se uplatnit. Ostatně je krize, která semlela jiné byznysmeny. Copak začínající pan Paroubek a ještě s pošramocenými konexemi? Uznal sám, že tudy cesta nevede, a vytasil se s další kartou, tentokrát v roli kandidáta na senátora v severočeském Mostě, kde ho prý mají rádi, ctí ho a podporují. Nu, asi tam bylo málo Marťanů a obyčejní lidi zase pana Paroubka zklamali, a tak od svého nápadu musel upustit. Tak alespoň jako protitah tento původně skvělý nápad nazval nepodloženými spekulacemi. Obyčejní lidé ale věděli hned, že tato páně Paroubkova spekulace bude asi nepodložená a spíše nevyjde, nežli vyjde. O obyčejné lidi ale stejně nešlo, šlo o politickou reprezentaci města Most a ta zkrátka a dobře svým bývalým stranickým předsedou, nejlepším diskutérem ve střední Evropě a přilehlém okolí nevzala za vděk.

Co dělají expředsedovi věrní a blízcí neobyčejní lidé? Připravují snad panu Paroubkovi návrat z výšin na zem? Nebo se snad uvnitř ČSSD hnuly ledy a poté, co vyměklo vedení, přituhl odboj? Pan Paroubek se bude muset připravit pochopit, přijmout a strávit tu skutečnost, že poté, co urazil představitele médií, obyčejné lidi, mnohé neobyčejné lidi své strany, všechny obyčejné i neobyčejné lidi ostatních politických stran, pana prezidenta, důchodce z Vysočiny, ale i odjinud, své nejbližší i méně blízké spolubojovníky, již nemá spojence. Marťani totiž kdo ví jestli existují a kdo ví, jak by se jim dařilo na Zemi. Že by se ani Marťanům nedařilo pod vedením pana Paroubka, to by se nicméně dalo směle předpokládat. A že by zrovna Marťani chtěli spolupracovat s někým, kdo odpoledne upřímně zapomene, co řekl nebo slíbil ráno? Takové riziko spolupráce neunesou ani Marťani, natožpak obyčejní pozemšťané, nota bene neobyčejní pozemšťané.

Panu Paroubkovi tedy nezbývá než alespoň doufat, že v jeho případě neplatí sarkastické rčení, že muž za svůj politický úspěch vděčí první ženě a za svou druhou ženu pak vděčí svému politickému úspěchu. Protože kdyby tenhle ošklivý sarkasmus měl platit i o něm, pak by druhý díl mohl být o tom, jak jeho druhá žena díky svému zviditelnění ve světle svého politicky úspěšného manžela přišla k jinému manželovi. Každopádně pan Paroubek má zatím spojence jediného, a tím je jeho druhá žena, dle slov svého chotě velmi sečtělá, dle zjištění veřejnosti velmi upovídaná, dle svých slov velmi očekávající, že Jirka přiskočí jako Šemík, když ona mít pocit, že je v nouzi.

Jistě většina obyčejných lidí bývalému prvnímu muži ČSSD přeje návrat k obyčejnému lidskému štěstí v objetí milující partnerky, bez stresů, zda u mikrofonu dost hlasitě mluví a dost dynamicky máchá volnými končetinami, a bez stresů, že při snímání kamerami se nesmí podrbat, ani kdyby to moc hryzalo a štípalo. Pan Paroubek ale asi nebude mít zájem zařadit se mezi obyčejné lidi, a tak zřejmě brzy o něm zase uslyšíme něco neobyčejného a něco neobyčejného si o něm přečteme v jeho nebo manželčině blogu. Tento neobyčejný muž totiž "nepobral" kromě "toho radaru a jiných věcí", jak kdysi ve svém nezapomenutelném projevu k nechtěnému pobavení posluchačů upřímně a nezákeřně prohlásil pan Zaorálek, ani to, že někdy je lepší na pár měsíců se propadnout v zapomnění. Jestli se pan Paroubek stane obyčejným člověkem, na to by se daly uzavírat sázky. Já bych si ale raději, jak znám pana Paroubka, na to nevsadila.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kreditní karty Kreditní karty | Web | 9. září 2012 v 21:40 | Reagovat

Máte ještě stále zájem o kreditní karty nebo jsou naprosto zbytečné? To se dozvíte na www.lepsi-finance.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama