Kdopak to na blogu mluví jako diskutér pan Nuni? Pan Presler, nebo pan Ferko?

27. května 2012 v 13:20 | Jana Šimonová |  Neuvěřitelné z blogu Idnes
Na blogu serveru Idnes.cz se autorovi Dušanovi Ferkovi svým přístupem podařilo vyvolat pocit, že jeho blog je podrvrh, takzvaný fake. Já jsem vyvodila v článku http://simonova.blog.cz/1205/kdopak-asi-bloguje-pod-znackou-ferko-aneb-co-nam-jeho-sloh-napovi , že sloh, styl psaní i frekventovaná slova pana Ferko se nadmíru dobře shodují se slohem, stylem psaní i frekventovanými slovy pana Preslera. Pod blogem pana Ferko se pod jeho iniciálami a evidentně jako on projevoval nick 1nuni. I jeho slovník a sloh se podobal tomu Preslerovu, ale zatím nepředbíhejme v závěrech.
Vlastně ve vzduchu visela otázka, kdopak to mluví za 1nuni. Dnes se záhada vysvětlila. Pod článem pana Preslera při souboji názorů se náhle objevil diskutér 1nuni a doslova v kontextu utřel blogerku Šimonovou, ovšem jako odezvu pana Preslera. Dva diskutující později přispěchali s pozdravem pro pana Ferko. Ještě opzději však pčispěchala administrace blogu, aby inkriminovaný diskuzní příspěvek odstranila. Je to snad proto, že tohle byl důkaz, že pan Presler je i panem Ferko, respektive píše pod nickem 1nuni s podpisem DF, a tentokrát se poněkud uklepl?

Tady jsou důkazy:

O tom, že 1nuni vystupuje jako Dušan Ferko pod svým blogem:


O tom, že 1nuni přišel pomoci panu Preslerovi:


O tom, že administrace blogu přišla pomoci smazáním příspěvku podepsaném nickem 1nuni panu Ferko, respektive panu Preslerovi, neboť šlo o diskuzi pod jeho článkem v kontextu, o čem vedl řeč sám:


Doklad o Preslerově autorství článku Jak jsem se stal cikánem:


Otázkou tedy zůstává, komu má sloužit blog pod značkou Ferko, který více méně očerňuje blogerku Šimonovou, a proč se jí nepodařilo dovolat se pomoci u administrace celého blogu. Možná blog pod značkou Ferko je projektem pana Bangy, jednoho z administrátorů blogu, který pracuje i pro server Romea.cz. pak je ale podivné, že nevytvořil diskutujícího Roma na trochu kulturnější a hlavně nezaujatější úrovni, respektive zaujaté snad jen romskou otázkou a jejím pojetím, ikoli osobností jedné blogerky.

Co říci na další výhrůžky pana "?", byť pod nickem 1nuni? Má-li někdo slušných slov, nechť si odpoví. Nemá-li, nechť kleje potichu. A je-li nakloněn spíše černému humoru, nechť mu slouží ke zdraví upřímný smích, nebo pohrdavý úsměšek.

Jako dokumentace pro trestní oznámení útoku blogera s cílem poškodit jeho jméno, na neznmého pachatele postačí nasbíraný materiál vrchovatě. Jako nápověda, kdo je onen neznámý pachatel a kdo mu účelově pomáhá s touto žalovatelnou činností, také nasbíraná dokumentace postačí.

Zdravý rozum se však stále zabývá otázkami či úvahami, proč se tohle vůbec děje a proč administrace blogu dosud nezakročila, ačkoliv o problému ví, maže příspěvky, pokutuje za diskuzní příspěvky, proč administrace vůbec dopustí na hlavní stránce blogu Idnes.cz text, který porušuje blogerský kodex, a zároveň čte a odpovídá na maily blogerky Šimonové, psané k tomuto tématu. proč tedy administrace ví a nezakročí? Je snad značka Ferko s urážkami, mířenými proti blogerce Šimonové, společným projektem administrace a onoho blogera, který už se natolik prozradil, že jeho jméno zamlčet je stejné, jako je vyslovit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama