Cikánští princové a králové

28. října 2012 v 21:14 | Jana Šimonová |  Společnost, gender, rasizmus
Před rokem či dvěma se v ČR utopil cikánský mladík z Rumunska, nyní zemřel český cikánský občan Lipa. O rumunském chlapci tvrdili jeho přátelé, že je princ, o českém kmetovi tvrdili jeho přátelé, že je král.

Z rumunského mladíka a jeho svity se později vyklubala horda podvodníků. Mladík nakonec zemřel, ale pokusy o jeho záchranu stály nemocnici mnoho peněz, které ale nikdo nezaplatil. V ČR tedy údajný cikánský princ udělal pořádnou díru do rozpočtu. Lež vyšla na povrch, ale jako obhajobu použili rumunští Cikáni argument, že slovo princ zní docela dobře. Prý je použili proto, aby Čechy oklamali a získali tak jejich podporu. Podařilo se. Podpora přišla, Češi se nechali oklamat, dokonce i televize udatně spolupracovala a se svými redaktory podporovala šíření klamu mezi lid.

Z českého kmeta a jeho svity se sice vyklubala horda podvodníků, co žije na sociálních podporách a kličkuje mezi podmíněnými tresty a tresty natvrdo za různé delikty. I zde ale televize ochotně spolupracovala a přenášela herecky výborně zvládnuté lkaní a finančně slušně saturovaný pohřeb ve stylu pohřbu mafiánského bosse. Cikánský král byl několikrát stíhaný za nějaké delikty, jeho synové podle jeho slov žijí na sociálních dávkách, ale přitom údajně tento král vlastnil ohromné bohatství a vilu. Zřejmě tedy synové údajného krále zneužívali sociální systém.

I tentokrát se jejich klam zdařil a za snaživých redaktorů televize si i skromný český divák mohl přijít na své a lámat si hlavu, kde synové na sociální podpoře přišli k takovému jmění. Za zamyšlení ale také stojí, proč cikánští občané ždímají český sociální systém, když mají mezi sebou majetku dost i na to, aby zaplatili nákladný pohřeb krále podvodů a podvůdků, otce synů-podvodníků a lhářů.

Majetek zemřelého měl údajně pocházet z nějaké nelegální činnosti arbitra. Na podnikatelskou činnost měl asi živnostenské oprávnění, nebo pán podnikal ve svobodném podnikání jakožto na příklad umělec. Z každého takového výdělku je povinnost odvádět daně. Tedy jednak nezneužívat sociální systém, jednak odvádět daně z výdělečné činnosti. Budu jen ráda, jestli kontrolorům tyhle jednoduché počty vyjdou, až seberou odvahu a překontrolují hospodaření tohohle cikánského klanu, který měl žít ze sociálních podpor a přežívat z dávek v hmotné nouzi.

Je zajímavé sledovat, jak česká společnost finančně podporuje cikánské prince a krále a všelijaké projekty pro začleňování romského etnika tam, kam fakticky nepatří a nikdy patřit nebudou, a to už proto ne, že hodlají pouze zneužívat naivity a dobráctví svého okolí, k čemuž si dopomáhají účelovými klamy a lhaním.

Přece jen, když už si zvykáme veřejně propírat i české veřejně činné politiky kvůli majetku přiznaného včas, pozdě, špatně, či vůbec, zkusme si nechat nejprve předložit důkazy, že proti nám stojí cikánský princ nebo dokonce král, a pak ho již neurážejme sbírkou, dotacemi pro začleňování, nebo dokonce sociálními dávkami na bydlení a obživu. Naopak, pokud podporujeme nějakého jedince jakožto sociálně potřebného, a jeho rodina se pak vytáhne se slušným majetkem, nechme si řádně vysvětlit relevantní zneužití sociálního systému jím i jeho příbuznými.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama