Soutěže pro vyvolené, udělování VIP titulů na blozích a další kšefty administrace serverů

28. října 2012 v 21:16 | Jana Šimonová |  Média
Vedle mnohdy nudných článků placených redaktorů je možné na několika serverech narazit i na zajímavé blogy, vedle toho ale i nudné a hloupé blogy. Blogují lidé různých profesí a různých zájmů, různých dovedností a invence a samozřejmě i s různými cíli a důvody svého blogování.

Mezi nejvýznamnější servery se sekcí věnovanou bloggerům se řadí také Lidovky.cz, iDnes.cz a Respekt.cz, za nimi zaostávají Tyden.cz a Denik.cz. Aby si administrátoři odlišili ty lepší bloggery od těch horších, respektive aby ti blogující volové pochopili, že oni nejsou blogující Jovové, udělují titul VIP. Tento titul může být připsán u jména i takového bloggera, který není nijak aktivní, zavěsí něco třeba jen jednou za měsíc, nebo ani dva či tři měsíce žádný kousek nezavěsí. Jinou taktiku volí server Aktualne.cz. ten je výkladní skříní činných politiků a jen jim nabízí prostor pro bloggování. No - jako by neměli k dispozici stránky vlastní politické strany.

Titul VIP autora blogu dokonce není ani zárukou dobrého počtení. Někteří bloggeři s tímto titulem píší, jako by psali pod vlivem alkoholu, drog či psychofarmak, nebo koktejlu z uvedených ingrediencí. Někteří ani příliš nevládnou češtinou, někteří mají nouzi o témata. Možná tihle VIPové jsou něčím užiteční redakci a administrace je jim zavázána. Jisté je, že diskutéři a volové nemají co kafrat do toho, koho administrace ovipuje a z koho udělá bloggerského Jova. Jinak administrace zasáhne a kafraly i s jejich příspěvky zruší jako třídu.

Vedle udělování titulu VIP na příklad redakce a administrace na serveru iDnes.cz zavedla fotosoutěže. Ta poslední, v níž vyhrála fotografie prstýnku na rozevřené knize, vrhajícímu stín ve tvaru srdce, ta se tedy nevyvedla. Jde totiž o tisíckrát opakovaný plagiát. I přes moře odkazů na téměř totožnou fotku trvají členové poroty a přátelé administrace na tom, že soutěž proběhla správně a cena padla do správných talentovaných rukou fotografa, který má před sebou skvělou budoucnost. Snad mysleli ve fotografování, ne v kradení nápadů.

Bližší vysvětlení k fotosoutěži s oceněním plagiátu: http://simonova.blog.cz/1210/pouhym-naznakem-na-idnes-cz-aneb-plagiatorstvim-vyhre-na-idnes-cz

Další specialitou některých serverů je požadavek registrování diskutérů. IP adresa může v případě policejního vyšetřování diskutéra přesně identifikovat. Jde ale o něco jiného. O kšeft administrace serveru. Registrace diskutérů i s adresou a datem narození a funkční mailovou adresou se dá nejen zamezit vulgaritám v diskuzích, což je zástěrka pravého důvodu, ale hlavně, a to je daleko podstatnější, získat databázi lidí, které následně bude možné ostřelovat všelijakými nabídkami všelijakých produktů. S takovou databází lze i skvěle obchodovat. Budoucí cíl ostřelování nabídkami musí držet hubu a krok. Buď přistoupí na kšeft, nebo se kšeft nekoná, tedy nechce-li dát svůj kontakt, nebude diskutovat.

Asi je nutné se s takovými metodami smířit, neboť pro zpravodajské servery vyvstává otázka přežití. Ty české totiž mívají tak mizernou úroveň zpravodajství, že kdyby vyhlásili placený přístup, český klient by zapnul překladač a četl cizí zpravodajské servery. A to by byl skutečný a neodvratitelný konec armády málo schopných administrátorů a češtinou vcelku málo dotčených redaktorů českých zpravodajských serverů. Některých - to je třeba zdůraznit, neboť se začínají balit z plínek i nové servery, které stojí za to navštívit. Zprávy o tom, jak řidič usnul, vzbudil, vrátil se a srazil se a jiné vtipné úlety tam sice čtenář nenajde, ale zajímavosti z ekonomiky a oblastí na ni navázaných tam najde.

O tom a nejen o tom si pak čtenáři mohou bez cenzury poplkat na FB, nebo na diskuzních serverech. Kvalita textů jinde a volnost v diskuzích jinde bez sdělování citlivých dat, to je ta správná smrtelná kombinace pro servery, jejichž management a správa zapomněly na původní důvod existence oněch serverů a zkoušejí na své čtenáře jednu neférovou fintu za druhou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama