Blog iDnes jakožto pobočka serveru Romea.cz?

10. listopadu 2012 v 14:27 | Jana Šimonová |  Neuvěřitelné z blogu Idnes
Články sice velmi neumělé, nicméně s rysy PR pro romské etnikum, se objevují na blogu iDnes.cz stále častěji, zatímco někteří autoři, kteří uměli rozeznat tento podvrh a manipulaci veřejným míněním o romském etniku, byli administrací omezeni či upozaděni. Má se snad blog.idnes.cz stát přílepkem, služkou či prostitutkou serveru Romea.cz?

Nárůst placených recenzentů a bloggerů postupně ničí původní myšlenku těchto služeb či webových serverů. V zahraničí na příklad klesla důvěry v takové recenze či blogy skokově, a to právě kvůli skokovému nárůstu výskytu flogů - fake blogů.

Blog.idnes.cz jde se světovým trendem. Vyskytují se zde blogy, které propagují jednou dealerskou činnost konkrétní bloggerky, jindy koučink konkrétní bloggerky, ale nejen to.

Zřejmě s nárůstem počtu svých funkcí rozšířil administrátor Banga svůj záběr, respektive k funkci okamžitého mazání diskuzních příspěvků, které mu byly podezřelé třeba jen tím, že je nepochopil, podpořil jakožto dobrou věc vystavení několika blogů, které mají dělat PR Romům, jejich životu, jejich postavení vůči ostatním etnikům a společnostem, žijícím v ČR.

V neděli 24.6.2012 v rubrice Zaujalo nás administrace blogu zavěsila jakožto první kousek, který ji zaujal evidentně na prvním místě mezi všemi, článek bloggera Ferko. Ponechme stranou fakt, že o autentičnosti blogu pochybuje od prvopočátku několik čtenářů, dokonce někteří své pochybnosti vyslovili i v diskuzích. Sám autor si také poněkud pošramotil pověst výstřelkem Sen o Blofumsovi a Šizabelce a mnohými diskuzními kreacemi, byť je později administrace pružně odklidila.

Články na blogu Ferko působí jako neupřímné a falešnépředevším proto, že nekorelují s inzerovaným profilem bloggera, a také proto, že stále čtenáře poučují, či spíše napadají majoritu a osočují ji z rasismu účelovými tvrzeními nikoli osobních zkušeností, ale klišé a frázemi. V posledním článku autor filosofuje nad mnohodětnými rodinami a dalšími tradičními projevy Romů a žehrá na to, že tyto jim údajně hatí přestěhování do měst. V závěru pisatel přemýšlí nad tím, jak Romy sjednotit.

Jestli to autorovi zůstalo utajeno, měl by mu někdo vysvětlit, že Romové si mohou koupit byty a reality kdekoliv v republice. Stačí je vyhledat, koupit a zaplatit. Ke sjednocování Romů dochází téměř všude, kde se vyskytují, jen prozatím se jedná spíše o srocení. Myšlenkově jsou ale až na světlé výjimky zcela sjednoceni a netápou ani stran bezpracného výdělku, ani stran lehkého žití, nemají problémy s množením se a nekladou si žádné překážky v plození dětí, neboť nepočítají předem, zda děti uživí a zda zaplatí jejich studium.

Dalo by se očekávat, že autor svými přednáškami bude chtít promlouvat k samotným Romům, tedy spíše by se takto měl projevovat na těch serverech, které Romové masově čtou. Pro ně speciální je právě Romea.cz. Ovlivnit myšlení majority v tom smyslu, že četbou podobných blogů dostanou záchvat lásky k tvorům, které popisuje jakožto Romy, se nejspíše nepodaří. Vůbec se asi nepodaří vybudit lásku k bližnímu svému oznámeními typu "hle, já jsem zde a ty se snaž mi zavděčit, jinak si tvou vděčnost a dajnost vynutím silou".

Pokud ale blogger, který si říká Ferko, bude příslušníky majoritní společnosti dále generalizovat do pozice rasisticky smýšlejících tvorů a občas přidá i nějakou tu výhrůžku násilí vůči majoritě ze strany Romů, je možné, že díky trestnímu oznámení kvůli rasistickým projevům vůči skupině obyvatel se dozvíme, kdo že to takhle bloguje.

Blogger Ferko se alespoň dozví, že stejně jako je nepřípustné argumentovat, že všichni Romové kradou, zneužívají sociální podporu společnosti, vyhýbají se práci a poctivému životu, stejně tak je nepřípustné argumentovat, že všichni neromové, což mají být asi nejen Češi, ale i příslušníci ostatních menšin, žijících na území ČR, se projevují jako rasisti.

V první řadě ale je na administraci blogu, aby stejným způsobem ukrajovala blogovacího prostoru nejen neromům, ale i Rromům. Protežováním totiž nastane pravý opak. V daném případě to znamená, že většina se od těchto romských blogů odvrátí, přestane na ně reagovat a vůbec je číst. To ale zajisté nebylo zamýšleným cílem pobočky serveru Romea.cz zde na blogu.

Pokud posláním blogu vedeného pod jménem Ferko je vyjádření pohrdání, vzteku a nenávisti k majoritě a neochoty k soužití s ní, naopak odhodlání vytřískat z ní, co se dá, pak jen tak dále, autor má skvěle našlápnuto.

Poznámka: tento článek vyšel na blogu iDnes.cz pod autorstvím Kubalová, nastal poprask, výmaz Kubalové, navždy zaracha pro Šimonovou, i když blog zůstal. Do Kubalové si okamžitě kopl někdo pod autorstvím Ferko na blogu iDnes.cz. Po vyštípání Šimonové usnul i nadějný bloger Ferko.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama