Jak se server iDnes.cz rozhodl vypořádat s diskutéry

9. listopadu 2012 v 18:40 | Jana Šimonová |  Neuvěřitelné z blogu Idnes
Klub diskutérů na iDnes.cz nápadně prořídl, diskuze se ztenčily na pár poznámek, namísto stovek příspěvků se objeví mnohdy jen desítka, někdy nic. Je to důsledek rozhodnutí redakce a usilovné práce administrace.

Server iDnes.cz jako každým rokem i letos usiluje o udělení ceny Křišťálová Lupa. Zřejmě mu ale nejde o hlasy čtenářů, bloggerů a diskutérů. Jejichž řady totiž v poslední době ředí stylem, kterým si jejich přízeň určitě nezíská. Zůstanou mu ale ti skalní, ti protežovaní, co na jejich stížnosti administrace odstraňovala i poměrně neškodné diskuzní šťouchance, ale jimž dovolovala mnohdy i podpásově napadat jiné diskutéry, samozřejmě ty vybrané podle jiného klíče.

Diskutéři prchli tedy na jiné servery a utvořili tak skupinky na internetu pod jiným hostingem. Tím ochudili server iDnes.cz a počet klikání, od něhož se odvíjí cena reklamy na serveru. V konečném důsledku méně navštěvují iDnes.cz. Ostatně i jinde si přečtou ty zprávy, které iDnes.cz v mnoha případech zveřejňuje později, případně hubenější, než bývá obvyklé u konkurenčních serverů.

Ponechám stranou manažerská rozhodnutí týmu iDnes.cz a jejich důsledky pro návštěvnost serveru. Chci jen poukázat na nesmyslnou korespondenci, jakou redakce iDnes.cz vede se svými již bývalými diskutéry. O několika případech jsem se totiž dozvěděla na diskuzní stránce diskuteri.eu, a tak jsem se blíže podívala, jak si vedu já. Už proto jsem se podívala, protože administrace blogů na iDnes.cz odstřelila můj blog, aniž mi do dnešního dne rozumně vysvětlila, co ji k tomu vedlo. Prý jsem ztratila důvěru administrace, to je vysvětlení. Pokud ale není administrace schopná podat důvod, který by skutečně obstál, pak to jako vysvětlení neberu. Na druhé straně nikdo nemá a priori právo na prostor na blogu jakéhokoliv serveru, a tak se dále stran blogování na iDnes.cz neangažuji.

Jak jsem ale dopadla se svými dvěma nicky, na nichž jsem diskuzní příspěvky parafovala JŠ, takže bylo všeobecně známo, že píšu já. Na profilu obou nicků od počátku byla moje funkční mailová i poštovní adresa, na které jsem nakonec dostala i dárky za návštěvy serveru. Přesto jsem i v těchto případech zřejmě ztratila důvěru administrace, a tak mi nicky byly i s účty zrušeny nenávratně a navždy. I v tomto případě nemohu vymáhat právo na tyto nicky na tomto serveru. Přijímám tedy tyto dva fakty, jen se pozastavuji nad pokroucenou logikou, která zřejmě je vlastní a zaběhaná na serveru idnes.cz od manažerů počínaje po poslední mazače diskuzních příspěvků konče. Protože taková logika skutečně hned tak někde není k vidění, přikládám dokumentaci.

Oznámení o zrušení nicku s odkazem na seznam prohřešků:


Skočím na odkaz, abych zjistila, co jsem provedla, a tam se dozvím, že se nenašel žádný můj smazaný příspěvek:


Je snad nepřijatelný název "jeanajea"?

Ve druhém případě se ptám, proč mám dokazovat svoji totožnost, když si ji redakce ověřila již několikrát více metodami. Pod mým dotazem čtěte výzvu, na kterou reaguji:Rozumné odpovědi jsem se nedočkala, po logice jsem volala marně. Redakce iDnes.cz dle svojí logiky zareagovala takto:


Porušila jsem pravidla pro diskutování, dokonce mi to poslali dvakrát, abych to konečně pochopila.

Milá redakce serveru iDnes.cz, v poslední době kdo ví proč přezdívaného iDěs.cz, chápu, že voláním po logice a nemístným domáháním se vysvětlení jsem porušila pravidla diskutování, jaká jste určili, za což mne trestáte zrušením nicku i s účtem plným dukátů, za něž jsem měla slíben nákup dárků. Protože na jiném místě se píše, že na tyhle dárky fakticky nemáme nárok, tudíž je nemůžeme po redakci vymáhat, beru to tak, že na logiku na iDnes.cz obdobně také nemáme nárok, tudíž už ji po redakci iDnes.cz nebudu vymáhat.

Diskutovat bez logiky mě ale nebaví.

I tak přeji redakci alespoň pevné zdraví, neboť lepší je být zdravý blbec než nemocný a nemohoucí vědec, ale být nemocný a blbý k tomu, to už je kombinace přímo vražedná.

Jana Šimonová
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Patrimk Banga Patrimk Banga | 9. listopadu 2012 v 19:25 | Reagovat

No tak sorry a vrat se!

2 kion1 kion1 | E-mail | 9. listopadu 2012 v 23:22 | Reagovat

Naprosto chápu Jano.
Já už jen občas kouknu na blogy toho mála blogerů, co mě zajímají, jinak...

3 Iva Iva | 10. listopadu 2012 v 0:39 | Reagovat

Na každé prase se vaří voda. Ať si celá iDěs i s Bangou trhnou hnátou.
Cikánská cenzura, to je výsměch...

4 Host8 Host8 | 11. dubna 2013 v 9:48 | Reagovat

Vaše blogy nebyly špatné. Dostala jste v minulém roce můj hlas pro blogera roku.

5 Jana Šimonová Jana Šimonová | E-mail | 5. ledna 2014 v 13:45 | Reagovat

Dík za podporu. Opět jsem oslovila admina Dvořáka se stejnou otázkou, jestli už mohu využívat svůj blog se stejnými právy jako ostatní bloggeři. prá status quo trvá, odepsal. Tedy nemohu.
V interní diskuzi si opět do mne kopl blogger Aleš Presler a opět bezdůvodně.
Co na to všechno říct?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama