Mladí a hloupí … ale rádi se poučí a pak o tom i napíší

23. listopadu 2012 v 17:32 | Jana Šimonová |  Kariéra
K tomuto krátkému zamyšlení mne vyprovokoval článek o poradách na stojáka, odborným termínem stand-up, které prý nově objevili manageři významných firem.

Prý se takto lidé radili již za první světové války - také zajímavý postřeh, asi se takhle radili od té doby, kdy se člověk vzpřímil a postavil na dvě zadní. Ostatně, kam by si člověk-pravěký lovec na mýtince sedl a jaká sekretářka by přispěchala s kafem a chlebíčky, když bylo třeba udělat krátkou poradu, jak na toho mamuta zaútočit?

Porady v pohodlných lenoškách s občerstvením na stole, technikou, laserovým ukazovátkem notebooky před sebou přinesla až moderní doba. Neznamená to však, že by v provozech, bytových družstvech, na stavbách a jinde, kde se skutečně řeší problémy v co nejkratším čase a s co nejmenšími přidruženými náklady, na porady vestoje zapomnělo. To asi vybraní manageři vybraných firem najednou procitli a objevili Ameriku.

Nedá mi to nepozastavit se v zamyšlení nad těmito managery-objeviteli nových technik. Bohužel se to nedozvím, ale stejně … no, schválně, jestlipak už objevili kouzlo dalších činnosti na stojáka. Ono totiž leccos na stojáka má své kouzlo. Nemusí jít hned o sex, což asi vybrané jedince napadne na první pokus. Ale i pivo na stojáka, nebo buřt s hořčicí nebo kečupem na stojáka. Jen se ta věc na stojáka musí podávat v pravý čas a v tom správném prostředí. Ale to nakonec platí i pro zmíněné porady na stojáka - vždy se nehodí, a někdy jsou takto provedené nezbytné a vynucené okolnostmi, případně tématem porady.

Někdy si říkám, že možná ti mladí akční manageři jsou opravdu neskonale hloupí, ale dokáží se upřímně zaradovat i nad objevením něčeho, co lidi o generaci starší považují za naprostou samozřejmost. A pak že starší nejsou akční a výkonní! Přitom v sekundě vytáhnou z rukávu know-how, které manager - čerstvý absolvent nějaké zaručeně renomované univerzity objeví po půl roce darmožroutství a kolikrát ta nově objevená moudra ani neumí pojmenovat česky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama