Mladí a hloupí … ale rádi se poučí a pak o tom i napíší

23. listopadu 2012 v 17:32 | Jana Šimonová |  Kariéra
K tomuto krátkému zamyšlení mne vyprovokoval článek o poradách na stojáka, odborným termínem stand-up, které prý nově objevili manageři významných firem.

Prý se takto lidé radili již za první světové války - také zajímavý postřeh, asi se takhle radili od té doby, kdy se člověk vzpřímil a postavil na dvě zadní. Ostatně, kam by si člověk-pravěký lovec na mýtince sedl a jaká sekretářka by přispěchala s kafem a chlebíčky, když bylo třeba udělat krátkou poradu, jak na toho mamuta zaútočit?

Porady v pohodlných lenoškách s občerstvením na stole, technikou, laserovým ukazovátkem notebooky před sebou přinesla až moderní doba. Neznamená to však, že by v provozech, bytových družstvech, na stavbách a jinde, kde se skutečně řeší problémy v co nejkratším čase a s co nejmenšími přidruženými náklady, na porady vestoje zapomnělo. To asi vybraní manageři vybraných firem najednou procitli a objevili Ameriku.

Nedá mi to nepozastavit se v zamyšlení nad těmito managery-objeviteli nových technik. Bohužel se to nedozvím, ale stejně … no, schválně, jestlipak už objevili kouzlo dalších činnosti na stojáka. Ono totiž leccos na stojáka má své kouzlo. Nemusí jít hned o sex, což asi vybrané jedince napadne na první pokus. Ale i pivo na stojáka, nebo buřt s hořčicí nebo kečupem na stojáka. Jen se ta věc na stojáka musí podávat v pravý čas a v tom správném prostředí. Ale to nakonec platí i pro zmíněné porady na stojáka - vždy se nehodí, a někdy jsou takto provedené nezbytné a vynucené okolnostmi, případně tématem porady.

Někdy si říkám, že možná ti mladí akční manageři jsou opravdu neskonale hloupí, ale dokáží se upřímně zaradovat i nad objevením něčeho, co lidi o generaci starší považují za naprostou samozřejmost. A pak že starší nejsou akční a výkonní! Přitom v sekundě vytáhnou z rukávu know-how, které manager - čerstvý absolvent nějaké zaručeně renomované univerzity objeví po půl roce darmožroutství a kolikrát ta nově objevená moudra ani neumí pojmenovat česky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sio Sio | 30. ledna 2013 v 15:31 | Reagovat

:-) pravda ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama